Footlight Open Stage

Footlight Open Stage on tanssilajien runsauden sarvi. Näe kymmeniä eri tanssilajeja ja innostu uudesta! Footlight Open Stage yllättää katsojansa kerta toisensa jälkeen.

 

Footlight Open Stagen ohjelma:

Perjantai 24.8.

16.20 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
16.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
16.40
16.45 Keep Calm and Dance
16.50 Irlantilainen tanssi – InSpiral
17.00 Itämainen tanssi – Laura Zaray
17.10 Salsa – Baila Baila
17.20 Karnevaalisamba – SSKL
17.30 Footlight
17.40 Baletti – Ballet Finland
17.50 Samba – Sambic
18.00 Thibault Monnier
18.20 Petit ballerinan Mintut
19.00 Satu Tuomisto
19.15 Charleston – Midnight Follies/Jazz Factory
19.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
19.45 Thibault Monnier
20.00 Argentiinalainen tango – Tango aMoroso
20.10 Karnevaalisamba – SSKL
20.20 Vannetanssi – Belenos
20.30 Footlight
20.40 Showtanssi – Showryhmä Nemesis
20.50 Whip dance – Piagrina
21.00 Tranky Doo routine – Opettajana Matleena Haapalainen
21.40 Kalamukki
21.50 Thaimaalaista tanssia
22.00 Tuolitanssi – Station Dancers
22.10 Gangoo Jumps

Open Stagen juontajana toimii Kristoffer Ignatius.

Infoa esiintyjille

Osta liput!

Lauantai 25.8.

10.10 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
10.40 Itämainen tanssi – Laura Zaray
10.50 Aregentiinalainen tango – Amingos del Tango
11.00 Irlantilaista tanssia – InSpiral
11.10 Karnevaalisamba – SSKL
11.20 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
11.30 Kangoo Jumps show
11.55 Step Up Red
12.00 Showtanssi – Lights on Broadway
12.05 Hip Hop – Hip Hop House Kids
12.10 Salsa – Baila Baila
12.20 Attitude
12.25 Soseboys
12.30 FootLight
12.40 Kalamukki
12.50 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
13.00 Landella – Danzare
13.05 Afrotanssi – Unite
13.10 Step Up
13.20 Akrobtiaa – Danzare
13.35 Lappeenrannan tanssiopisto
13.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
13.40 Itämainen tanssi – Laura Zaray
13.50 Tribal-vatsatanssi – Nemoria Parvia
13.55 Neiu
14.00 Ballet Finland
14.05 Betty Yo
14.10 Irlantilainen tanssi – InSpiral
14.20 Karnevaalisamba – SSKL
14.30 Tanhupallon tanssituokio
14.50 Pelle Pändi
15.00 .Contepm.
15.05 Hip Hop – Exes Vir
15.15 Thibault Monnier
15.20 Katutanssi – Step Up
15.30 Footlight Fashion Show
16.00 Pro Am – Elevent
16.20 Ballet Finland
16.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
16.40 Soisalo-opisto
16.45 .Contemp.
16.50 Salsa – Baila Baila
17.00 Kangoo Jumps show
17.15 Showtanssi – Afrodisiac
17.20 Itämainen tanssi – Tanssikeidas, Peppinan Edistyneet
17.30 Footlight
17.40 Lady Akat
17.50 Vannetanssi – Belenos
18.00 Baletti – Ballet Finland
18.10 Kansantanssi – Kansanmusiikin ja Kansantanssin edistämiskeskus
18.25 Wow Latin Squad
18.30 FootLight
18.50 Whip dance – Piagrina
18.55 Charleston – Midnight Follies/Jazz Factory
19.00 Satu Tuomisto
19.15 Dance Moves Spektri
19.20 Itämainen tanssi – Tanssikeidas, Peppinan Edistyneet
19.30 Argentiinalainen tango – Tango aMoroso
20.10 Afrotanssi – Unite
20.20 Argentiinalainen kansantanssi
20.40 Showtanssi – Showryhmä Nemesis
20.50 Akrobatia – Piagrina
21.00 Big apple– Matleena Haapalainen
22.00 JaMam’s Cats ->22.30