Skip to content

Footlight Open Stage

Footlight Open Stage on tanssilajien runsauden sarvi. Näe kymmeniä eri tanssilajeja ja innostu uudesta! Footlight Open Stage yllättää katsojansa kerta toisensa jälkeen.

 

Footlight Open Stagen ohjelma:

Perjantai 24.8.

16.20 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
16.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
16.40
16.45 Keep Calm and Dance
16.50 Irlantilainen tanssi – InSpiral
17.00 Itämainen tanssi – Laura Zaray
17.10 Salsa – Baila Baila
17.20 Karnevaalisamba – SSKL
17.30 Footlight
17.40 Baletti – Ballet Finland
17.50 Samba – Sambic
18.00 Thibault Monnier
18.20 Petit ballerinan Mintut
19.00 Satu Tuomisto
19.15 Charleston – Midnight Follies/Jazz Factory
19.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
19.45 Thibault Monnier
20.00 Argentiinalainen tango – Tango aMoroso
20.10 Karnevaalisamba – SSKL
20.20 Vannetanssi – Belenos
20.30 Footlight
20.40 Showtanssi – Showryhmä Nemesis
20.50 Whip dance – Piagrina
21.00 Tranky Doo routine – Opettajana Matleena Haapalainen
21.40 Kalamukki
21.50 Thaimaalaista tanssia
22.00 Tuolitanssi – Station Dancers
22.10 Gangoo Jumps

Open Stagen juontajana toimii Kristoffer Ignatius.

Infoa esiintyjille

Osta liput!

Lauantai 25.8.

10.10 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
10.40 Itämainen tanssi – Laura Zaray
10.50 Aregentiinalainen tango – Amingos del Tango
11.00 Irlantilaista tanssia – InSpiral
11.10 Karnevaalisamba – SSKL
11.20 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
11.30 Kangoo Jumps show
11.55 Step Up Red
12.00 Showtanssi – Lights on Broadway
12.05 Hip Hop – Hip Hop House Kids
12.10 Salsa – Baila Baila
12.20 Attitude
12.25 Soseboys
12.30 FootLight
12.40 Kalamukki
12.50 Senioritanssi – Senioritanssiliitto
13.00 Landella – Danzare
13.05 Afrotanssi – Unite
13.10 Step Up
13.20 Akrobtiaa – Danzare
13.35 Lappeenrannan tanssiopisto
13.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
13.40 Itämainen tanssi – Laura Zaray
13.50 Tribal-vatsatanssi – Nemoria Parvia
13.55 Neiu
14.00 Ballet Finland
14.05 Betty Yo
14.10 Irlantilainen tanssi – InSpiral
14.20 Karnevaalisamba – SSKL
14.30 Tanhupallon tanssituokio
14.50 Pelle Pändi
15.00 .Contepm.
15.05 Hip Hop – Exes Vir
15.15 Thibault Monnier
15.20 Katutanssi – Step Up
15.30 Footlight Fashion Show
16.00 Pro Am – Elevent
16.20 Ballet Finland
16.30 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion
16.40 Soisalo-opisto
16.45 .Contemp.
16.50 Salsa – Baila Baila
17.00 Kangoo Jumps show
17.15 Showtanssi – Afrodisiac
17.20 Itämainen tanssi – Tanssikeidas, Peppinan Edistyneet
17.30 Footlight
17.40 Lady Akat
17.50 Vannetanssi – Belenos
18.00 Baletti – Ballet Finland
18.10 Kansantanssi – Kansanmusiikin ja Kansantanssin edistämiskeskus
18.25 Wow Latin Squad
18.30 FootLight
18.50 Whip dance – Piagrina
18.55 Charleston – Midnight Follies/Jazz Factory
19.00 Satu Tuomisto
19.15 Dance Moves Spektri
19.20 Itämainen tanssi – Tanssikeidas, Peppinan Edistyneet
19.30 Argentiinalainen tango – Tango aMoroso
20.10 Afrotanssi – Unite
20.20 Argentiinalainen kansantanssi
20.40 Showtanssi – Showryhmä Nemesis
20.50 Akrobatia – Piagrina
21.00 Big apple– Matleena Haapalainen
22.00 JaMam’s Cats ->22.30