Karnevaalikatu

Karnevaalikulkueet tuovat aitoa karnevaalitunnelmaa ravintolakadulle monen eri tanssilajin muodossa. Syö, juo ja nauti samalla sekä viihteestä että eloisasta tunnelmasta!

Mukaan karnevaalikadun tunnelmaan?
Kulkueisiin ovat tervetulleita niin tanssikoulut, seurat kuin yhdistyksetkin ja erilaiset yksittäiset tahot. Jos koette, että lajinne sopisi mukaan karnevaalikadun tunnelmaan, laita viestiä: tiina.aalto@messukeskus.com

 

Perjantai 24.8.

16.00 Kiinalainentanssi -HanTang Fashion Ry
16.20 Baila Baila
16.30 Karnevaalisamba – SSKL
16.40 Comets
17.00 Lindy Jam
17.20 Kizomba
17.40 Macarena
17.50 Bollywood
18.00 Argentiinalainen tango
18.20 Karnevaalisamba – Sambic®
18.40 HSDS -Tanssi Mukana!
19.00 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion Ry
19.10 JaMam’s Cats
19.20 Zouk – Jukka ja Sonja
19.30 Rivitanssi – Tanssi mukana!
20.00 Semba
20.10
20.20
20.30 Marko Keränen – Tanssi mukana!
20.40 Karnevaalisamba – Milagre
21.00 Belenos Group of Arts
21.10 Afrotanssi – Unite
21.21 Kalamukki

 

 

Lauantai 25.8.

10.00 Kiinalainen tanssi -HanTang Fashion Ry
10.20 Tanssikeidas – Peppinan edistyneet
10.30 Argentiinalainen tango – Amigos del Tango
10.40 Karnevaalisamba – Sambic®
10.50 Lady Akat
11.00 Lindy Jam
11.20 Comets
11.40 Semba
11.50
12.00 HSDS – Tanssi mukana!
12.10 Nemesis
12.20 Tanssikeidas – Peppinan edistyneet
12.30 Itämainen tanssi – Tanssi mukana!
12.40
12.50
13.00 Kiinalainen tanssi – HanTang Fashion Ry
13.20 Karnevaalisamba – Sambic
13.40
13.50
14.00 Karnevaalisamba – Milagre
14.20 Baila Baila
14.30 Havajilainen Hulatanssi
14.50
15.00 SSKL
15.20 Baila Baila
15.30 Macarena
15.40 Tahitilainen Tanssi
16.00 HanTang Fashion Ry
16.10 Afrotanssi – Unite
16.20 Itämainen tanssi – Layra Zaray
16.30 Kizomba
16.50 Senioritanssijat
17.00 HSDS – Tanssi mukana!
17.20 Assi Sten
17.30 Vannetanssi
17.40 Tanssistudio Nummela
17.50 West Coast Swing – Flashmob rutiini
18.00 Argentiinalainen tango
18.20 HSDS – Tanssi mukana!
18.30 Tyynenmeren tanssit
18.50 Comets
19.10
19.20 Assi Sten
19.30 Karnevaalisamba – Milagre
19.50 Kalamukki
20.00 Lindy Jam
20.20 Afrodisiac
20.30 Belenos Group of Arts
20.40 Marko Keränen – Tanssi mukana!
21.00 Karnevaalisamba – SSKL
21.10 Afrotanssi – Unite
21.20 JaMams Cats
22.00 Karnevaalisamba – Milagre

 

Mukaan tanssimaan

Nauti esityksistä

Tunnelmaa eri maista

Syö hyvin