Helsinki Showcase

Tanssi Vieköön -festivaali tarjoilee Suomen suurimman tankotanssitapahtuman Helsingin messukeskuksessa 24.-25.8.2018.

Helsinki Showcase
Tankotanssikilpailu, johon jokainen tankotanssija pääsee osallistumaan ilman minkäänlaisia karsintoja. Jokainen osallistuja saa ilmaista itseään omalla tyylillään, sillä tärkeintä on taiteen ja tanssin ilmaisu.

Kilpailusarjat:
Lapset 6-9 v
juniorit 10-15v
Rising talents
Amatöörit
Elite
Goldies +40

Kisapaikalla on katsomo, joten kaikki ystävät ja perheenjäsenet kannattaa houkutella paikalle.

TEEMAT
Teeman tarkoitus on toimia inspiraationa esitykseen ja sen täytyy näkyä esityksen koreografiassa, asussa sekä musiikissa.
Valitse yksi seuraavista esityksesi teemaksi:
HAPPINESS
SADNESS
LOVE
FEAR

ALUSTAVA KILPAILUAIKATAULU
Huomioithan, että aikatauluun saattaa tulla muutoksia kun lopullinen kilpailijamäärä on tiedossa.

PERJANTAI 24.8. 2018
16.00-18.00 Kenraaliharjoitukset (Lapset, Juniors, Goldies)
18.30-19.30 Lapset & Juniors
19.30-20.30 Goldies
Palkintojenjako

LAUANTAI 25.8.2018
9.00-13 Kenraaliharjoitukset (Rising talents, Amateurs, Elite )
14.00-16.00 Rising talents
16.30-18.30 Amateurs
19.00-21.00 Elite
Palkintojenjako

 

TANKOMETSÄ

Tapahtuman yhteydessä on Suomen suurin tankotanssistudio, johon on pystytetty 20 kpl FITPOLE-stageja. Workshoptilassa huippuohjaajat opettavat tankotanssin saloja alkeistasosta vaativampiin temppuihin. Tänävuonna uutuutena EXOTIC POLE

Perjantai
16:00 – 17:30 Henriikka Roo, ilmoittautuminen tiina.aalto@messukeskus.com
17:30 – 18:30 Olavi Heino / intro beginners
18:45 – 20:00 Noora Juppi / Flow pole

Lauantai
10:00 – 11:15 Oona Kivelä / Hardcore, ilmoittautuminen tiina.aalto@messukeskus.com
11:25 – 12:15 Oona Kivelä / Intro beginners
12:25 – 13:40 PSpole / Doubles tricks
13:50 – 15:05 Suvi Anttalainen / Flexy pole tricks
15:10 – 16:25 Dimitry Politov, ilmoittautuminen helsinkishow@gmail.com
16:35 – 17:25 Oona Kivelä / Intro beginners
17:30 – 18:45 Anna-Maija Nyman
18:50 – 20.05 Salima Peippo
20:10 – 21:25 Christian Fernandez / Power pole
21:35 – 22:50 Nita Saarenpää / Exotic pole night

 

Osta liput!

 

 

Helsinki SHowcase Vol.II esiintymisjärjestys

PERJANTAI 24.8.

LAPSET 6-9 v

Jaro Laihola
Sofia Kurtti
Peppi Pitkänen
Taimi Lehtinen
Fiona Sahiti
Aino Tiusanen

JUNIORS 10-14 v

Niia Tynys
Ellen Kukkasniemi
Oona Ylävaara
Oona Antinjuntti
Marianna Kettunen
Sora Kenttä
Emily Mattila
Jenna Lehto
Juulia Hämäläinen
Hannele Erkkilä
Helena Craig ja Daniela Sjöblom
Ivonna Ivosevic
Emilia Teppola
Sofia Kaipanen & Viivi Hakkarainen
Oona Antinjuntti ja Marianna Kettunen

GOLDIES

Tina Pyper
Sara Lepistö
Meri-Tuuli Roihankorpi-Sirviö
Satu Myllymäki
Piia Mellin
Goldies Ryhmä

LAUANTAI 25.8.

RISING TALENTS

Susanna Majaranta
Johanna Miettinen
Caroline Sparf (Coreline)
Laura Kytölä
Juudas Kannisto
Miia Karppinen
Anna Haikonen
Elisa Kallio
Vera Rantamaa
Anna Riihiluoma
Lotta Mattila ja Emma Karttunen
Johanna Kinnunen ja Tiia Väätäjä
Krista Nivalainen
Henrica Fagerlund
Jenna-Maija laurila
Sanni Pietarinen
Anri Vasara
Valma Merimaa
Tanja Karajas
Miia Nykänen ja Tuija Peltoharju

AMATEURS

Jenny Saarni
Patricia Friman
Claudia Åvist
Silja Sukanen
Lotta Mattila
Sini Paavilainen ja Mari Mäki
Heidi Berglund
Tuuli-Anna Asplund
Tiia Ollila
Milla Toljamo
Susanna Kyöstilä ja Roosa Pitkänen
Jeanette Rönkkö
Heidi Häkkinen
Milla Kotkavalkama
Mateleena Puumalainen ja Maria Wickstrand

ELITE

Anna-Katariina Koponen
Nita Lehto
Noora Juppi
Marika Hongisto
Nita Saarenpää
Pinja Juntunen
Hanna Knihtilä
Tanja Tammi
Jenni Mutisilta
Terhi Tavi
Heini Salmi
Kirsi Helle
Suvi Anttalainen