Tila 103 A ohjelma

Perjantai

17.00 – 02.00 Kizomba

  • 17.00 – 17.30 Vapaata tanssia Kizomba-salissa
  • 17.30 – 19.00 Kizomban alkeet, opettajina Omar & Johanna
  • 19.00 – 19.30 Kizomban alkeispractica
  • 19.30 – 20.30 Avoimen tason Kizomba-tunti, Omar & Johanna
  • 20.30 – 02.00 Kizomba-bileet

Lauantai

11.00 – 16.00 Senioritanssi

  • 11.00 – 12.00 Laura Cedras, Pivot ry
  • 12.00 – 13.00 Gunilla Cavonius, Finlans Seniordansförbund r.f. (FSDF)
  • 13.00 – 14.00 Arja-Riitta Vuorinen,Tutiset ry Turusta
  • 14.00 – 15.00 Tanssinopettaja Aune Koskela, Tampere
  • 15.00 – 16.00 Ohjattua round-tanssia, Christian Alftam FSDF

16.00 – 18.00 Kansantanssi

  • 16.20 Särmä
  • 16.40 Pörriäiset
  • 17.00 Seurasaaren kansantanssijat
  • 17.20 Karjalan Nuoret: Tyrni, Jippo, Lykky
  • 17.45 Kuohu

18.00 – 02.00 Kizomba

  • 18.00 – 19.00 Kizomban alkeet, opettajina Omar & Johanna
  • 19.00 – 19.30 Kizomban alkeispractica
  • 19.30 – 20.30 Avoimen tason (ei alkeet) Kizomba-tunti, opettajina Omar & Johanna
  • 20.30 – 02.00 Kizomba-bileet

Tila 103 B ohjelma

Perjantai

17.30 – 18.00 Helsingin Flamencoyhdistys ry

18.00 – 20.00 Comets

  • 18.00 – 18.30 Rock’n’roll drop in taster, Laura Hell
  • 18.30 – 19.00 Lindy hop drop in taster, Pasi&Elisa
  • 19.00 – 19.30 Balboa drop in taster, Vesa&Karita 
  • 19.30 – 20.00 Rockabilly drop in taster, Juha&Nina

21.00 -> CBS-bileet

Lauantai

11.00 – 12.00 Itämainen tanssi

  • 11.00 – 12.00 Itämaisen tanssin alkeet, Laura Zaray

12.00 – 14.00 Salsa

  • 12.00 – 13.00 Salsa Latina
  • 13.00 – 14.00 Salsa Latina

14.00 – 17.00 Semba

  • 14.00 – 14.30 Semba Music Playing, Kirsi & Carlos demo. Questions & Answers
  • 14.30 – 15.30 Semba Introduction Class with Kirsi & Carlos
  • 15.30 – 16.00 Semba music playing, free dancing, Q & A
  • 16.00 – 16.50 Semba Open Level class with Kirsi & Carlos

17.00 – 19.00 Eri lajeja

  • 17.00 – 18.00 Itämaisen tanssin alkeet, Laura Zaray
  • 18.00 – 18.30 Lindy hop drop in taster, Pasi&Elisa
  • 18.30 – 19.00 Flamenco

Osta liput